

| Parameter | Value |
|---|---|
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 100 Ω |
| Length | 1.6 mm |
| Width | 1.2 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 400 µm |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 37.4 MHz |
| Frequency Stability | 20 ppm |
| Frequency Tolerance | 10 ppm |
| Load Capacitance | 4 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Operating Mode | Fundamental |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 0.4 mm |
| Drive Level | 1 µW |
Stock: 1253
Distributors
pcbx
Unit Price$0.71985
Ext.Price$0.71985
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.71985 | $0.71985 |
| 10 | $0.66471 | $6.64710 |
| 25 | $0.61380 | $15.34500 |
| 50 | $0.56679 | $28.33950 |
| 100 | $0.52338 | $52.33800 |
| 300 | $0.48329 | $144.98700 |
| 500 | $0.44627 | $223.13500 |
| 1000 | $0.41207 | $412.07000 |
| 3000 | $0.37703 | $1131.09000 |
